Archív pre zančku: Pfizer

Americká farmaceutická spoločnosť Pfizer zverejnila výsledky hospodárenia za štvrtý kvartál roku 2023.

Celkové výnosy farmaceutickej spoločnosti Pfizer dosiahli 14,25 miliardy USD a nedosiahli tak na očakávania analytikov vo výške 14,38 miliardy USD. V medziročnom porovnaní ide potom o prepad tržieb o viac ako 10 miliárd USD, keď firma Pfizer v rovnakom období pred rokom dosiahla tržby 24,29 miliardy USD.

Firma vykázala záporný čistý zisk vo výške istý zisk 3,37 miliardy USD v porovnaní s kladným ziskom vo výške 5,00 miliardy USD v rovnakom období pred rokom. Očistený zisk na akciu bol vo výške 0,10 USD, keď analytici očakávali zápornú hodnotu 0,19 USD.

Pfizer, Inc.
PFE
24,51 €
0%

Zisk Pfizer za štvrtý štvrťrok prekonal očakávania analytikov, pretože americká vláda vrátila spoločnosti menej dávok liečiv na Covid-19, než sa očakávalo. Spoločnosť Pfizer uviedla, že ku koncu roka jej bolo vrátených 6,5 miliónov dávok lieku Paxlovid, čo viedlo k tržbám lieku vo výške mínus 3,1 miliardy USD. Pfizer očakávala, že sa jej vráti 7,9 milióna dávok.

Spoločnosť potvrdila výhľad na rok 2024, ktorý už prezentovala v decembri, kedy sa akcie Pfizer ocitli na najnižšej úrovni za posledných desať rokov. Pfizer predikuje, že výnosy za celý rok budú v rozmedzí 58,5 až 61,5 miliardy USD. Významným zákazníkom pre liek Paxlovid bola vláda USA od decembra v roku 2021. Od tohto roku bude Pfizer predávať liek súkromne poisteným pacientom.