Archív pre zančku: Johnson & Johnson

Americké spoločnosti postupne zverejňujú hospodárske výsledky za druhý štvrťrok tohto roka. Väčšina firiem vykázala pokles tržieb aj zisku v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom.

Celkové tržby farmaceutickej spoločnosti Johnson & Johnson sa v druhom štvrťroku medziročne zvýšili o 3 % na 24 mld. USD. Lenže čistý zisk firma vykázala nižší a klesol až o 23,4 %.

Tržby z predaja vakcín proti ochoreniu COVID-19 dosiahli v druhom štvrťroku celkom 544 milióna USD. Analytici pritom predpokladali výrazne nižšiu sumu na úrovni len 223 milióna USD.

Najväčší podiel na tržbách drží naďalej farmaceutický segment, ktorého tržby medziročne vzrástli o 6,7 % na 13,3 mld. USD a mierne prekonali odhad analytikov, ktorý bol na úrovni 13 mld. USD.

Naopak tržby segmentu zdravotníckych zariadení medziročne poklesli o 1,1 % na 6,9 mld. USD. Analytici očakávali ešte vyššie tržby na úrovni 7,06 mld. USD.

Divízia zdravia zákazníka vykázala tržby na úrovni 3,81 mld. USD a prekonala tak odhady analytikov, ktoré boli na úrovni 3,71 mld. USD.