Archív pre zančku: Home Credit

Na trhu spotrebiteľských úverov príde k zásadnej zmene. Český a slovenský Home Credit prevezme česká Air Bank, ktorá patrí rovnako českej finančnej skupine PPF.

Na trhu spotrebiteľských úverov sa chystá k veľkej zmene. Českú a slovenskú pobočku Home Creditu, ktorý sa špecializuje na poskytovanie nebankových spotrebiteľských úverov prevezme česká Air Bank.

Pre klientov českého a slovenského Home Creditu sa zatiaľ nič nemení. Pôjde len o formálny presun, keďže už teraz obe spoločnosti patrili do skupiny PPF, ktorá ovláda aj českú Air Bank.

„S Air Bank už dnes vďaka tomu, že sme súčasťou jednej finančnej skupiny, máme niektoré procesy spoločné, napríklad v oblasti nákupu, účtovníctva alebo reportingu. Po formálnom prepojení sa nám od budúceho roka otvoria aj niektoré ďalšie možnosti synergií, napríklad v oblasti IT infraštruktúry alebo zdieľania nákladov na prevádzku,“

POVEDAL LUDĚK JÍRŮ, GENERÁLNY RIADITEĽ SLOVENSKÉHO A ČESKÉHO HOME CREDITU MINULÝ ROK PRI OZNÁMENÍ ZMENY.

Air Bank čakala len na potrebné súhlasy zo strany Českej národnej banky a Národnej banky Slovensko. Český a slovenský Home Credit by mali aj po zmene vlastníka naďalej pôsobiť ako samostatné spoločnosti a nemalo by prísť k zlúčeniu z Air Bank.