Archív pre zančku: Credit Suisse

Akcie švajčiarskej banky Credit Suisse sa prepadli o viac ako 30 percent v dôsledku správ o finančných problémoch banky. Credit Suisse sa už niekoľko mesiacov vyrovnáva s finančnými problémami, ktoré by mohli viesť až ku krachu švajčiarskej banky.

Z banky pritom iba nedávno odišiel najväčší akcionár a nahradila ho Saudská národná banka. Tá však dnes akékoľvek ďalšie finančné injekcie švajčiarskej banke odmietla.

Najväčší akcionár Credit Suisse, ktorého podiel stratil za tri mesiace viac ako tretinu svojej hodnoty, vylúčil ďalšie investície do banky, pretože väčší podiel by priniesol ďalšie regulačné prekážky.

„Odpoveď je absolútne nie z mnohých dôvodov, pričom najjednoduchší je ten regulačný,“

POVEDAL PREDSEDA SAUDSKEJ NÁRODNEJ BANKY AMMAR AL KHUDAIRY, KTORÁ DRŽÍ NAJVÄČŠÍ, 9,9 % PODIEL V BANKE.

Išlo o odpoveď na otázku, či je banka otvorená ďalším injekciám, ak by došlo k ďalšej požiadavke na dodatočnú likviditu.

Náklady poistenia dlhopisov Credit Suisse proti neschopnosti splácať dlh v krátkom horizonte sa blížia úrovniam, ktoré podľa agentúry Bloomberg obvykle signalizuje vážne obavy investorov.

Súčasné problémy Credit Suisse však nijako nesúvisia s bankrotom dvoch bánk v USA. Credit Suisse čelí problémom už niekoľko posledných mesiacov.