, , , ,

Výsledky spoločnosti Alphabet investorov potešili. Analytici však dvihli varovný prst

Americká technologická spoločnosť Alphabet, materská spoločnosť spoločnosti Google, zverejnila výsledky hospodárenia za posledný kvartál roku 2023.

Celkové výnosy prekonali očakávania, analytici však upozorňujú na nedosiahnutie konsenzu na úrovni výnosov z reklám a veľké kapitálové výdavky.

Celkové tržby spoločnosti Alphabet boli na úrovni 86,31 miliardy USD a narástli zo sumy 76,05 miliardy USD v rovnakom období pred rokom. Odhad analytikov na posledný kvartál minulého roka bol na úrovni 85,36 miliardy USD a firme sa ho teda podarilo prekonať.

Čistý zisk spoločnosti Alphabet bol na úrovni 20,69 miliardy USD, keď potom v rovnakom období prd rokom firma vykázala čistý zisk len 13,62 miliardy USD. Očistený zisk na akciu bol vo výške 1,64 USD oproti odhadu analytikov vo výške 1,59 USD.

Alphabet Inc.
GOOG
128,24 €
5%

Výnosy spoločnosti Alphabet v rámci segmentu služieb Googlu predstavovali 76,31 miliardy USD, čo prekonalo priemerný analytický konsenzus 75,97 miliardy USD. V tejto položke sú zahrnuté aj výnosy z reklám, kam patria napríklad služby Google Search, reklamy na YouTube alebo Google Network. Práve konkrétne výnosy z reklám spoločnosti predstavovali 65,52 miliardy USD, pričom analytici očakávali 65,8 miliardy. USD.

Segment Google cloudových služieb vygeneroval 9,19 miliardy USD, čo prekonáva očakávania trhu vo výške 8,95 miliardy USD. Dopyt po cloudových službách je na vzostupe a silný rast v uplynulom kvartáli zaznamenala aj spoločnosť Microsoft a rovnako Amazon.

Na úrovni prevádzkového zisku spoločnosť Alphabet reportovala 23,7 miliardy USD pri očakávaní 23,82 miliardy USD. To predstavuje prevádzkovú maržu 27 %, ktorá o 0,7 percentuálneho bodu nedosiahla na projekciu trhu.

Kapitálové výdavky dosiahli 11 miliardy USD oproti odhadom 9,8 miliardy USD.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *