, , , ,

Akcie Boeingu sa po piatkovej nehode lietadla 737 Max 9 prepadli

Akcie americkej spoločnosti Boeing sa prepadli po tom ako malo v piatok nehodu lietadlo 737 Max 9, keď odpadla časť trupu lietadla počas jeho letu.

Viaceré letecké spoločnosti v USA, ale aj mimo USA, už pristúpili k uzemneniu lietadiel 737 Max 9. Na zemi tak ostane zatiaľ približne dvesto strojov po celom svete. Počet uzemnených lietadiel však môže ešte stúpnuť.

Lietadlo 737 Max 9 má pošramotenú povesť, keď pri dvoch nehodách pár mesiacov po sebe zomreli stovky ľudí. Stovky ľudí zomrelo pre pochybné správanie spoločnosti, ktorá pri uvádzaní nového stroja 737 Max 9 robila schválenia namiesto úradov. Americká legislatíva vtedy umožňovala, aby si výrobca sám schválil niektoré potrebné skúšky pred uvedením lietadla do ostrej prevádzky.

Súčasná nehoda lietadla patriaceho do flotily leteckej spoločnosti Alaska Airlines vyvolala obavy z možného ďalšieho osudu lietadla 737 Max 9 a ďalších predajov spoločnosti. Pre Boeing to navyše môže znamenať aj nemalá finančné straty v prípade potreby vyplatenia odškodnenia.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *