, , ,

VÚB zvýhodní mladých žiadateľov o hypotéku

VÚB pokračuje v kampani zvýhodnenia mladých žiadateľov o hypotéku, ktorým zníži úrokovú sadzbu o 0,3%. Benefit platí pre žiadateľov, ktorí spĺňajú nárok na daňový bonus pre mladých.

Benefit platí pre klient, ktorí spĺňajú podmienky pre poskytnutie daňového bonusu pre mladých a na účely, na ktoré sa vzťahuje daňový bonus pre mladých. Bonus je vo výške 0,30% a platí len na prvých 12 mesiacov splácania hypotéky.

Podmienkou je, aby mal klient fixáciu na 3, 4 alebo 5 rokov a je vždy vo výške 0,30% z úrokovej sadzby. Potrebné je, aby klient v banke spolu s úverovou zmluvou podpísal aj dodatok k poskytnutiu benefitu.

Benefit môžu využiť mladí klienti do 35 rokov s nárokom na daňový bonus pre mladých. Pri súčasných úrokových sadzbách je každé zníženie úrokovej sadzby, aj keď je len dočasné, plusom. Ušetrenú sumu by si však klient mal odložiť a nemal by ju minúť v rámci bežnej spotreby.

Napríklad klient so 100-tisícovou hypotékou by vo VÚB dostal štandardnú úrokovú sadzbu 4,59% a mesačná splátka by bola 512,05 €. Po zľave by mal úrok 4,29% a mesačná splátka by bola 494,28 €. Mesačne by teda klient usporil 17,77 €, čo za prvý rok splácania predstavuje sumu 213 eur.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *