, ,

UniCredit zvyšuje od 11.09. úrokové sadzby hypoték

Už viac ako rok a pol sa úrokové sadzby hypoték na Slovensku postupne zvyšujú. Nárasty sú síce už iba pozvoľné, ale úrokové sadzby postupne rastú ďalej a objem nových hypoték klesá.

Úrokové sadzby od pondelka 11. septembra upraví aj jedna z menších slovenských hypotekárnych bánk – pobočka českej UniCredit. Úrokové sadzby pre krátke fixácie však vzrastú len o 0,10 percenta. Tri najkratšie fixácie budú začínať na 3,99%, ale podmienkou pre nižšie sadzby bude poistenie úveru.

FixáciaÚver s poistením – úroková sadzba v % p.a.Úver bez poistenia – úroková sadzba v % p.a.
Fix 3, Fix 4, Fix 53,99%4,29%
Fix 7, Fix 105,19%4,29%

Pri výbere fixácie by ste mali zvážiť všetky aj možné budúce okolnosti. Pokiaľ kupujete vlastné bývanie v dobe rastúcich úrokov je lepšie sa poistiť dlhšou fixáciou úrokovej sadzby. Ak by totiž úrokové sadzby na trhu klesli môžete väčšinou hypotéku bez problémov refinancovať a získať tak lepšie podmienky na hypotéke.

Pri 100-tisícovej hypotéke sú mesačné náklady na poistenie úveru pri splatnosti na 30 rokov vo výške 25,91 eur. Celkovo teda aj s poistením mesačne zaplatíte 497,10 eur.

Mesačná splátka je potom 471,10 eur. Pri rovnakej hypotéke bez poistenia je potom mesačná splátka 494,28 eur. Aj napriek vyššej úrokovej sadzbe je splátka o takmer 3 eura nižšia ako splátka hypotéky s poistením.

Banka zároveň od 13.09. upravuje podmienky pre zelenú hypotéku. Doteraz získal klient 100% zľavu z poplatku za poskytnutie. Po novom to bude zľava 0,10% z úrokovej sadzby.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *