, , ,

365 life mení majiteľa. Prevezme ju Kooperativa

Prevzatie dôchodkovej správcovskej spoločnosti je súčasťou strategického programu VIG 25, ktorým skupina Vienna Insurance Group zintenzívňuje a rozširuje oblasť podnikania v oblasti penzijných fondov.

Nadobudnutím spoločnosti 365 life sa rozšíri komplexnosť služieb tak pre jej klientov, ako aj pre klientov spoločnosti Kooperativa a s tým spojenou schopnosťou pokryť ďalšiu potenciálnu oblasť potrieb klienta.

„Sila našej značky spočíva v tom, že pre našich klientov sme partnerom na celý život. Vychádzajúc z tejto stratégie je vstup do segmentu starobného dôchodkového sporenia prirodzeným krokom, ktorým sprístupníme našim klientom, ako aj klientom 365.life, rozšírené portfólio služieb. Ako líder v životnom poistení sme presvedčení, že strategická diverzifikácia našich činností prinesie klientom komplexné riešenia ich budúcnosti,“

UVIEDOL PREDSEDA PREDSTAVENSTVA A GENERÁLNY RIADITEĽ SPOLOČNOSTI KOOPERATIVA, VLADIMÍR BAKEŠ.

Dôchodková správcovská spoločnosť 365 life je súčasťou bankovej skupiny 365 bank a má dlhoročné skúsenosti so zhodnocovaním úspor sporiteľov na finančných a kapitálových trhoch. S takmer 5%-ným trhovým podielom spravuje v dôchodkových fondoch úspory takmer 125-tisíc sporiteľov v celkovej výške viac ako 500 miliónov eur.

„365.life je jednou z najmenších dôchodkových správcovských spoločností na slovenskom trhu, pričom za posledné obdobie sa stala vzhľadom na svoju veľkosť jednou z najziskovejších. Za 18 rokov fungovania si vybudovala stabilnú základňu klientov a jej ďalší výraznejší rast vidíme práve v silnom zázemí nového vlastníka. So spoločnosťou KOOPERATIVA budeme pritom aj naďalej využívať vzájomné synergie a know-how, ktoré veríme,  že zo značky 365.life spravia silného a spoľahlivého hráča v oblasti dôchodkových správcovských spoločností. Banková skupina sa bude ďalej sústreďovať na svoj bankový core biznis a komplexnosť ponuky bude zabezpečovať aj tým najlepším z produktov a služieb tretích strán,“

UVÁDZA ANDREJ ZAŤKO, GENERÁLNY RIADITEĽ SKUPINY 365.BANK.  

Nadobudnutie 100 percent akcií 365 life spoločnosťou Kooperativa nebude mať vplyv na správu, riadenie a organizačnú štruktúru dôchodkovej správcovskej spoločnosti. Pre jej klientov sa z hľadiska ich doterajších úspor na starobnom dôchodkovom sporení nič nemení.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *