, ,

mBank zdražuje hypotéky. Sadzby sa blížia k štyrom percentám

Rast úrokových sadzieb ECB sa už prejavuje na ďalšom zvyšovaní úrokových sadzieb komerčných bánk. ECB tento mesiac zvýšila základné úrokové sadzby o 0,75 percenta. ECB zrejme úrokové sadzby zvýši aj v októbri. Upozornil na to slovenský guvernér Peter Kazimír.

Ako jedna z prvých bánk zareagovala na zvyšovanie úrokov slovenská ČSOB. Tá od utorka 20. septembra zvýši úrokové sadzby hypoték pre niektoré fixácie. Banka nemení sadzby pre dlhšie fixácie, ale len pre kratšie fixačné obdobia.

Sadzby však upravuje aj poľská mBank, ktorá na Slovensku pôsobí ako pobočka zahraničnej banky. V prípade mBank je už väčšina sadzieb veľmi blízko k štyrom percentám. Pri jednoročnom fixe potom už banka ponúka sadzby vyššie ako štyri percentá. Rovnako pri trojročnom fixe a financovaní nad 80% hodnoty zakladanej nehnuteľnosti je úroková sadzba už nad štyrmi percentami.

FixáciaÚroková sadzba v % p.a. (financovanie do 80%)Úroková sadzba v % p.a. (financovanie nad 80%)
1 rok4,44%4,64%
3 roky3,84%4,04%
5 rokov3,64%3,84%
7 rokov3,64%3,84%
10 rokov3,74%3,94%

Podmienkou pre získanie úrokovej sadzby je otvorenie účtu mKonto, poskytnutý spotrebiteľský úver v banke alebo kreditná karta a bez omeškania so splácaním za posledných 6 mesiacov.

Zvyšovať úrokové sadzby však budú zrejme aj ďalšie slovenské banky. Sadzby nepretržite rastú od začiatku roka. Len dve banky však od začiatku roka dokázali v objeme poskytnutých hypoték narásť. Jednou z bánk bola aj ČSOB a druhou potom Prima banka.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *