, , ,

Goldman Sachs prekonala očakávania. Zarobila viac

Výnosy Goldman Sachs dosiahli za druhý kvartál tohto roka celkom 11,86 mld. USD, čo je o 23 % menej ako v minulom roku. Bol prekonaný odhad analytikov, ktorí očakávali výnosy za druhý kvartál vo výške 10,67 mld. USD.

Pokles zapríčinili nižšie výnosy v segmente Asset Management a Investment Banking, avšak pokles v týchto divíziách bol čiastočne vyvážený vyššími výnosmi v segmentoch Global Markets a Consumer & Wealth Management.

Goldman Sachs zaznamenala čistý zisk na akciu v hodnote 7,73 USD a tým prekonala predikciu analytikov, ktorá bola vo výške 6,65 USD. V minulom roku však výnosy na akciu dosiahli až 15,02 USD. Kapitálová primeranosť CET1 dosiahla 14,2 %, pričom očakávania analytikov boli 14,3 %.

Podobné výsledky ako Goldman Sachs oznámili aj ďalšie veľké americké banky. Väčšina amerických bánk oznámila v druhom štvrťroku tohto roka horšie výsledky ako v rovnakom období pred rokom.

Výsledky minulý týždeň oznámili viaceré americké banky – Wells Fargo, Citigroup, Morgan StanleyJPMorgan Chase. Horšie výsledky amerických bánk môžu naznačovať začiatok recesie v USA. USA podobne ako zvyšok sveta zápasia s vysokou infláciou. FED s infláciou bojuje zvyšovaním úrokov, ale vyššie úroky môžu spomaliť spotrebu a firmy odradiť od investícii. Recesia by sa zrejme z USA preniesla do celého sveta a spôsobila by ďalšiu krízu na finančných trhoch.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *