, , ,

Ani Citigroup sa nedarilo. Výsledky skončili za očakávaniami analytikov

Rast bol ale čiastočne kompenzovaný spomalením aktivity v sektore investičného bankovníctva. Výnosy z predaja a obchodovania FICC medziročne vzrástli o 31 % na 4,08 mld. USD, zatiaľ čo analytici očakávali 3,84 mld. USD. Výnosy z predaja akcií a obchodovania vzrástli medziročne o 8 % na 1,24 mld. USD a naplnili presne priemerný odhad analytikov.

Medziročný pokles o 46 % zaznamenali výnosy z investičného bankovníctva a dosiahli 805 mil. USD, pričom analytický odhad bol 980,9 mil. USD.

Ukazovateľ efektívneho pomeru, ktorý reflektuje podiel neúročených nákladov k celkovým výnosom, Citigroup vykázala vo výške 56 %, čo je o 12,6 percentuálneho bodu menej, než v priemere očakávali analytici.

Celkové depozitá Citigroup vykázala vo výške 1,32 trilióna USD, zatiaľ čo analytici očakávali 1,31 trilióna USD. Celkové pôžičky potom dosiahli výšku 657 mld. USD. Analytici očakávali 673,97 mld. USD.

Citigroup je už štvrtou veľkou americkou bankou, ktorá tento týždeň prezentovala hospodárskej výsledky za druhý kvartál tohto roka. Americké banky JPMorgan Chase, Morgan Stanley aj Wells Fargo prezentovali horšie výsledky ako očakávali analytici. Môže to znamenať začiatok recesie v USA.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *