, , ,

JPMorgan ohlásilo horšie výsledky. Milióny pôjdu do rezervy

Ako jedna z prvých amerických firiem dnes hospodárske výsledky za druhý kvartál oznámila banka JPMorgan Chase. Banka neohlásila práve najlepšie hospodárske výsledky a navyše oznámila zastavenie odkupu akcii.

Banka sa tiež začala pripravovať na zvýšené počty zlyhaných úverov a časť peňazí si teda odložila „na horšie časy“. Výsledky JPMorgan Chase môžu poukazovať, že USA smerujú do recesie.

Očistené výnosy vzrástli medziročne o 0,7 % na 31,63 mld. USD, čo je menej ako analytikmi očakávaných 31,97 mld. USD. Čistý úrokový výnos potom dosiahol 15,2 mld. USD, čo značí medziročné zlepšenie o 19 %.

Výnosy z obchodovania s finančnými aktívami narástli v medziročnom porovnaní o 15 % na 7,79 mld. USD, zatiaľ čo analytici očakávali vyšších 7,93 mld. USD. Konkrétne sklamalo obchodovanie s dlhopismi, komoditami a menami, z ktorého spoločnosť vygenerovala 4,71 mld. USD (o 400 mil. USD menej ako sa očakávalo trhom).

Nad očakávania si banka viedla v prípade obchodovania s akciami a derivátmi, kde dosiahla 3,08 mld. USD (o 260 mil. USD viac ako očakávania). Výnosy z investičného bankovníctva poklesli o 61 % na 1,35 mld. USD, trhový konsenzus predstavoval 1,92 mld. USD.

Čistý zisk medziročne klesol o 28 % na 8,65 mld. USD. Oproti minuloročnému 2Q, kedy spoločnosť rozpustila rezervy na krytie úverových strát v čistej výške 3 mld. USD, teraz naopak vytvorila rezervy v hodnote 428 mil. USD.

Zisk na akciu sa v porovnaní s 2Q 2021 znížil z 3,78 USD na 2,76 USD. V porovnaní s priemernými analytickými predikciami 2,88 USD ide o sklamanie.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *