,

UniCredit Bank zvyšuje úrokové sadzby hypoték

Banky postupne zvyšujú úrokové sadzby a sprísňujú podmienky pre získanie benefitov k hypotékam. Za posledných niekoľko mesiacov stúpli úrokové sadzby pre niektoré fixácie aj o viac ako dve percentá.

Od 10. júna zmenila podmienky aj slovenská pobočka českej UniCredit Bank, ktorá mierne upravila úrokové sadzby a tiež podmienky pre získanie niektorých benefitov k hypotéke. Banka dlhodobo podmieňuje lepšie úrokové sadzby poistením schopnosti splácať úver.

FixáciaÚroková sadzba s poistenímÚroková sadzba bez poistenia
Fix 32,69% p.a.2,99% p.a.
Fix 42,79% p.a.3,09% p.a.
Fix 52,89% p.a.3,19% p.a.
Fix 72,89% p.a.3,19% p.a.
Fix 102,89% p.a.3,19% p.a.

Uvedené úrokové sadzby platia pre hypotéky do 80% z hodnoty založenej nehnuteľnosti. UniCredit Bank podobne ako iné banky uplatňuje prirážku k úrokovej sadzbe pre hypotéky s financovaním nad 80% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

Banka aj naďalej prepláca náklady na znalecký posudok. Podmienkou je financovanie maximálne do výšky 80% z hodnoty nehnuteľnosti. Banka preplatí náklad za znalecký posudok maximálne vo výške 150€ za byt a 210€ za rodinný dom. Pre úvery na výstavbu banka zároveň požaduje, aby bol v znaleckom posudku určená aj budúca hodnota.

UniCredit Bank neúčtuje poplatok za poskytnutie hypotéky v prípade, keď ide o refinancovanie hypotéky z inej banky. Pri ostatných účeloch potom banka účtuje poplatok vo výške 0,9% min. 200 eur a max. 1.000 eur. Poplatky banka rozpočítava do mesačných splátok.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *