,

Už aj Prima banka zvyšuje úrokové sadzby na hypotékach

Prima banka dlhodobo patrila k bankám s najnižšími úrokovými sadzbami na hypotékach na trhu. Banka dlhodobo preferuje hlavne krátkodobú fixáciu úrokovej sadzby len na tri roky. Aj Prima banka však podobne ako ďalšie banky pristúpila k zvýšeniu úrokových sadzieb.

Prima banka zvýšila úrokové sadzby na hypotékach od dnešného dňa. Stále má však v ponuke úrokovú sadzbu pod jedným percentom. Banka navyše do konca augusta ponúka aj bezplatné poskytnutie hypotéky v prípade, ak je účelom refinancovanie hypotéky z inej banky. Pre ostatné účely potom platí zvýhodnený poplatok za poskytnutie novej hypotéky vo výške 100 eur.

Podmienkou pre zvýhodnený poplatok za poskytnutie hypotéky alebo bezplatné poskytnutie hypotéky v Prima banke je splácanie úveru z osobného účtu v Prima banke a jeho aktívne využívanie. Na účte musíte aspoň raz mesačne zrealizovať platbu kartou alebo mobilom.

Fixácia sadzbyÚroková sadzba
3 roky0,80 % p.a.
5 rokov1,40 % p.a.
7 rokov2,00 % p.a.

Prima banka nemá v ponuke fixácie úrokových sadzieb na dlhšie obdobie ako sedem rokov. Až do konca augusta má v ponuke Prima banka aj akciu pre refinancovanie hypotéky z inej banky.

Pri refinancovaní hypotéky prepláca Prima banka náklady na predčasné splatenie hypotéky v starej banke. Podmienkou je splácanie úveru z osobného účtu v Prima banke a zároveň nesmiete hypotéku predčasne splatiť v prvom období fixácia inak musíte poplatok banke vrátiť. Prima banka zároveň od júla mení podmienky pre osobný účet. Bezplatné vedenie účtu nebude také jednoduché dosiahnuť.  

Úrokové sadzby hypoték na Slovensku rastú už niekoľko mesiacov. Sadzby už zvyšovali všetky banky – naposledy to bolo hneď niekoľko bánk, ktoré zvýšili úrokové sadzby hypoték. Najmä pri dlhších fixáciách nie je výnimkou úroková sadzba vyššia ako tri percentá.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *