,

ČSOB od pondelka zvyšuje úroky na hypotékach

Od dnes zvýšila úrokové sadzby Prima banka, ktorá má stále v ponuke úrokovú sadzbu vo výške pod jedným percentom. Pri krátkej len trojročnej fixácii je úroková sadzba v Prima banke len 0,80%. V prípade ostatných bánk sú sadzby už väčšinou vyššie ako jedno percento. Úrokové sadzby pod jedným percentom má už len 365 bank, ale rovnako pri krátkej len trojročnej fixácii úrokovej sadzby.

Úrokové sadzby hypoték však zvyšuje od pondelka 30. mája aj slovenská ČSOB, ktorá dvihla úroky na troch najdlhších fixáciách – na 10, 15 a 20 rokov. Pre kratšie fixácie zatiaľ ČSOB úrokové sadzby nezvyšovala.

ČSOB je stále jedinou bankou na Slovensku, ktorá má v ponuke aj dlhú 20-ročnú fixáciu úrokovej sadzby. Najmä v dobe rastúcich sadzieb, zvyšujúcej sa inflácie a neistoty by ste mali myslieť na fixovanie úroku hypotéky na čo najdlhšie obdobie.

Fixácia úrokovej sadzbyVýška sadzby od
1 rok1,65% p.a.
3 roky1,85% p.a.
4 roky2,05% p.a.
5 rokov2,05% p.a.
10 rokov2,55% p.a.
15 rokov2,85% p.a.
20 rokov3,05% p.a.

V prípade ČSOB uvádzame v tabuľke úrokové sadzby od – banka môže pri schválení úrokovú sadzbu aj zvýšiť. Skutočná výška úrokovej sadzby v prípade ČSOB závisí od viacerých faktorov ako je bonita klienta (celkové posúdenie vašej schopnosti hypotéku splácať), výšky financovania zo zabezpečovanej nehnuteľnosti a tiež samotnej výšky úveru.

Úrokové sadzby hypoték na Slovensku rastú už niekoľko mesiacov. Sadzby už zvyšovali všetky banky – naposledy to bolo hneď niekoľko bánk, ktoré zvýšili úrokové sadzby hypoték. Najmä pri dlhších fixáciách nie je výnimkou úroková sadzba vyššia ako tri percentá.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *