Investori už neveria technológiám. Apple prišiel o post jednotky

Apple sa dlho držal na pozícii najhodnotnejšej firmy na svete. Investori najmä počas pandémie dôverovali technologickým firmám a tým sa veľmi dobre darilo. Získavali rýchlo nových zákazníkov a tržby rástli do závratných výšok.

Lenže pandémia so sebou priniesla ešte jeden veľký problém. Firmy zápasia s nedostatkom komponentov – chýbajú najmä procesory, ktoré sú pre firmy ako Apple alebo Samsung životne dôležité.

Apple len nedávno oznámil hospodárske výsledky za prvé tri mesiace tohto roka, ktoré prekonali očakávania analytikov, ale ani to firme nepomohlo k tomu, aby neprišla o pozíciu najhodnotnejšej firmy na svete.

Podľa stanice BBC prevzal pozíciu najhodnotnejšej firmy sveta ropný gigant Saudi Aramco. To dáva zmysel vzhľadom na rastúce ceny energií, ktoré ženú tržby energetických spoločností vysoko nad očakávania.

Navyše v prípade ropného gigantu Suadi Aramco má svoj podiel na zvyšujúcej sa hodnote firmy aj vojna na Ukrajine. Pre silnejúce hlasy na uvalenie ropného embarga na Rusko totiž mnoho krajín hľadá alternatívne zdroje ropy a zemného plynu. Situácia v energetickom priemysle sa teda v najbližšom období určite neupokojí a ceny zrejme budú rásť alebo sa budú držať na vysokých úrovniach ešte minimálne niekoľko mesiacov.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *