, , , , ,

Apple prekonal trhovú hodnotu 3 bilióny dolárov

Trhová hodnota Apple včera prekonala magickú hranicu trhovej kapitalizácie až 3 bilióny dolárov. Na krátko totiž hodnota akcií amerického technologického lídra prekonala hranicu 183,88 za kus. Vďaka tomu sa hodnota Apple vyšplhala až tak vysoko, že dokázala prekovať hodnotu 3 bilióny dolárov.

Je to prvý krát v histórii, čo niektorá z firiem prekonala hranicu 3 bilióny dolárov. Akcionári Apple majú v poslednej dobe hneď niekoľko dôvodov na radosť. Americkej firme sa darí a to napriek čipovej kríze.

Apple rástli tržby aj zisk. Zaujali nové iPhony 13, ktoré sa vypredali extrémne rýchlo. Apple tento rok predstavil aj nové tablety iPad a tiež nové počítače iMac. Na trh sa dostali aj notebooky MacBook. Minulý rok firma predstavila nové zariadenia takmer zo všetkých segmentov.

Navyše Apple sa darí aj v oblasti služieb. Stále viac ľudí si u Apple predpláca služby ako Apple Music, iCloud alebo napríklad Apple tv+. Práve na služby bude Apple v budúcnosti ešte viac tlačiť, keďže predstavujú každomesačný (aj keď výrazne menší) príjem. Na rozdiel od predaja hardwaru totiž nie sú služby až tak závislé na náladách zákazníkov.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *